Talv on varsti kohal, mistõttu on veel viimane aeg oma aiatööriistad talvekorterisse panna. Foto: Depositphotos

Kui sa pole veel oma koduseid väikemootoriga seadmeid talvekorterisse pannud, siis nüüd on viimane aeg, sest ega tali taeva jää. Mida aga silmas pidada, kui soovid, et su tehnika ka uuel hooajal töövalmis oleks?

Puhasta seadmed korralikult ära

Alustada tuleb sellest, et puhastad aiatööriistad enne hoiustamist korralikult ära. Muidugi peab arvestama ka sellega, millistes tingimustes seadmeid ületalve hoitakse. Kuivad ja ühtlase temperatuuriga panipaigad on oluliselt paremad kui niisked ja suure temperatuuri kõikumisega kohad.

Kui seadmed on korralikult puhastatud, siis võiks nende elektriühendustele pihustada  elektroonikale mõeldud hooldusvahendit. Eriti hoolikas peremees või perenaine võtab ka pistiku otsad lahti ja pihustab hooldusvahendit otse klemmidele. See vähendab oksüdeerumise ohtu ning tagab hea elektriühenduse pistikutes ja klemmidel.

Kui oled sunnitud seadmeid hoiustama niiskemas ruumis, siis on mõttekas kasutada ka konserveerimismääret, mis tagab vastavatele osadele oksüdatsioonikindluse.

Kütust ilmtingimata paagist välja laskma ei pea 

Kui rääkida kütuse jätmisest masina paaki, siis võib öelda, et täna on olukord kütustega päris hea. Traditsioonilised mootorikütused on suhteliselt biolisandivabad, mistõttu ei ole ka otsest vajadust kütust paagist välja lasta. Küll aga tulevad siingi mängu hoiustamistingimused.

Küll on soovitav lisada kütusele stabilisaatorit. Seda tehes tuleks ka mootorit käitada, et lisandiga kütus jõuaks paagist kaugemale teistesse toitesüsteemi osadesse. Bensiinistabilisaator hoiab ära bensiini vananemise ja oksüdeerumise ning takistab korrosiooni teket kogu toitesüsteemis. See tagab kevadel paremad käivitustingimused.

Kui sinu aiatööriist töötab diislikütusega ning hoiustad seda kohas, kus temperatuur langeb miinuspoolele, siis tasub kasutada ka hangumisvastast lisandit ning pikemalt seisvatesse mootoritesse on soovitatav lisada veel antibakteriaalset lisandit.

Kui kevadel tööriistad panipaigast välja võtad, siis on soovitatav kasutada toitesüsteemi puhastuslisandeid – need tagavad kütusega seotud süsteemide parima võimaliku korrasoleku.

Ka robotniidukid vajavad hooldust ja puhastamist

Üha populaarsemate robotmuruniidukite hoolduses kehtivad samad reeglid: enne talve tulekut tuleb need korralikult puhastada, sealhulgas ka elektriühendused. Visuaalse väljanägemise hoidmiseks tasub puhastada ka niiduki plastikosasid, et need ei kuluks nii kiirelt ega muutuks hapraks. Selleks sobib hästi robotniidukitele mõeldud hooldusvahend. Muidugi tuleb kõikide hoolduste tegemisel jälgida vastava seadme tootja juhiseid.

Aku tõsta talveks sooja ja kuiva kohta

Seadmete akud tuleb enne talve korralikult täis laadida. Soovitatav on akusid laadida iga paari kuu tagant – nii pikeneb aku eluiga märgatavalt. See ei kehti mitte ainult aiatööriista talvekorterisse panekul, vaid seda tasub meeles pidada aastaringselt. 

Kui tead, et seadet ei kasutata pikka aega, siis võimalusel eemalda seadmelt aku ning hoia seda kuivas ning soojas ruumis. Külmad ja niisked paigad ei mõju aku tervisele hästi.

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.