Miks on oluline, et auto lõhnaks hästi? Foto: Shutterstock |
Autosse istudes ei pea sulle ninna kargama pahvakas vänget lõhna, mida eritab peegli küljes rippuv kuusepuu. Salongi saab lõhnastada ka nii, et see autos viibijatel südant pahaks ei aja. Räägime mõnest ninasõbralikumast võimalusest!
Kuidas lõhnakuuske õigesti kasutada?
Just lõhnakuuse valesti kasutamisest võib olla tingitud nii mõnegi eelarvamus, et tegemist on ebameeldiva tootega.
Selleks, et lõhnakuusk saaks täita oma eesmärki, tuleb see umbes 1 cm jagu pakendist välja tõmmata ja seda iga nädal korrata. Seejuures tuleks jälgida, et kile püsiks kuuse ümber. Nii on auto salongis alati maitsekas lõhn, mitte peavalu tekitav “aroom”.
Vähendab stressi ja tõstab meeleolu
Meeldivalt lõhnav auto annab kohe hommikul sinu päevale hea noodi. Vastupidiselt neljarattalisele, milles sind saadab näiteks istme alla “unustatud” friikate hõng.
On tõestatud, et keskkond, milles viibime, mõjutab meid rohkem, kui esialgu arvata oskame. Kas teadsid, et näiteks vanilli lõhn vallandab kehas serotoniini ja suurendab lõõgastust ja rõõmu? Ja tsitrusel on tõestatud mõju vähendada stressitaset ja tõsta tuju. Ehk siis pisike road-trip Pärnust-Tallinna on parajalt pikk, et päeva muredest eemale saada!
Mitte ainult kuusepuu
Autolõhnu on mitmesuguseid ja igaüks leiab nende hulgast selle õige, vastavalt oma isiksusele. Lisaks aroomile saad valida ka erinevate disainide vahel. Näiteks härrasmehe Mercedese sisemust sobiks kaunistama Fresso-Gentleman õhuvärskendaja. Tegemist on unikaalse premium-klassi lõhnaga, mille aristokraatlik kombinatsioon värskendab sinu neljarattalise interjööri päevi ja nädalaid.
Naiste lõhnameelele võiks aga pai teha Clip Bubble Gum või hoopis särtsakas Fresso-Paradise Spark, milles kohtuvad tsitrusviljad ja looduse rohelus.
Puhas auto on värske auto
Tasub rõhutada, et isegi maailma kõige parem lõhn ei tee olematuks ebameeldivat aroomi. Selleks, et sinu auto lõhnaks päriselt värskelt, tuleb seda regulaarselt puhastada.
Ära jäta prügi vedelema, puhasta aeg-ajalt plastpindu tolmust ja mustusest ning iseteeninduspesulas võta ka matid autost välja. Peale selle oleks hea, kui viiksid oma neljarattalise kord-kaks aastas keemilisse puhastusse – nii saab kogu salong värskema ilme.
Lisaks soovitame autosse panna niiskusekoguja, mis takistab ebameeldivate lõhnade tekke. Eriti oluline on see talvel ja sügisel.
Meelepärase autolõhna leiad siit.