Auto klaasipuhasteid peaks vahetama vähemalt üks kord aastas ja kevad on selleks väga sobiv aeg. Foto: Depositphotos

Klaasipuhastite regulaarne vahetamine on oluline mitte ainult auto hoolduse, vaid ka liiklusohutuse seisukohalt. Eriti tähtis on klaasipuhasteid kontrollida ja vajadusel vahetada pärast talve, et tagada selge vaateväli ja vältida sõiduki esiklaasi kahjustamist. Kui sageli peaks tegelikult klaasipuhasteid vahetama?

Tõsi see on, et auto klaasipuhasteid peaks vahetama vähemalt üks kord aastas. Kes sõidavad autoga aasta läbi väga palju, võiks kojamehi vahetada tihedamini.

Kui käid autoga regulaarselt hoolduses, siis üldjuhul kontrollivad mehaanikud, kas klaasipuhastid teevad oma tööd korralikult. Kui on probleeme, siis soovitatakse need uute vastu vahetada. Kindlasti tasub eelistada kvaliteetseid klaasipuhasteid nagu Bosch, Valeo, Denso – need kõik on ka Autoeksperdi tootevalikus olemas.

Kui mingil põhjusel autoga nii sageli hoolduses ei käida, siis kiputakse ka klaasipuhastite vahetuse pealt kokku hoidma. See võib aga kaasa tuua liiklusohtlikke olukordi, kuna juhi vaateväli on kogu aeg rikutud ja must.

Peamiseks vihjeks on triibud esiklaasil

Peamiseks indikaatoriks, mis annab autojuhile märku, et klaasipuhastite aeg hakkab läbi saama, on triibud esiklaasil, eriti kui need ei kao ära ka pärast kojameeste puhastamist. 

Samamoodi annavad vahetamise vajadusest märku hägusad laigud ja ebaühtlane puhtus. Näiteks kui ühtepidi liikudes pühivad klaasipuhastid klaasi puhtaks, aga algasendisse naastes jätavad klaasile triibud või laigud – sel juhul tuleb kindlasti klaasipuhastite vahetamise raha valmis panna.

Kevad on õige aeg klaasipuhastite vahetamiseks

Nüüd, kui kevad on käes, on õige aeg klaasipuhastid uute vastu vahetada, sest talv on klaasipuhastajatele kõige keerulisem aastaaeg. Kõige enam kahjustab klaasipuhasteid jäätunud klaasi pühkimine, samuti kuivanud mustus klaasil.

Iga autoomanik saab klaasipuhastite eluiga pikendada, kui aeg-ajalt puhastab niiske lapiga kojameeste tööpinna mustusest ja liivaterakestest, mis on sinna tahes-tahtmata kinnitunud.

Saabub ka aeg klaasipesuvedeliku vahetamiseks

Kevad on ka aeg, mil talvine klaasipesuvedelik vahetatakse välja suvise vastu. Suvist klaasipesuvedelikku tuleb kasutama hakata siis, kui püsivad miinuskraadid on möödas ja ööpäevane temperatuur on plussis, sellisel juhul ei ole ohtu, et klaasipesuvedelik külmuks.

Kui klaasipesuvedelik on jäätunud ja klaasipuhastid nühivad kuiva klaasi, saab esiklaas pind kahjustada: vaatevälja tekivad tasapisi püsivad triibud, mille lõpptagajärjeks on esiklaasi vahetus.

Talvine ja suvine klaasipesuvedelik on koostise poolest erinevad. Talvised klaasipesuvedelikud sisaldavad etanooli, mis lõhnab spetsiifiliselt, kuid on vajalik, et vedelik miinuskraadidega ei külmuks. Sageli lisatakse talvisele pesuvedelikule lõhnaaineid, et muuta see meeldivamaks. Suviseid klaasipesuvedelikke on nii lõhnaga kui lõhnatuid. 

Ka toimeained on talvisel ja suvisel veidi erinevad. Suvises klaasipesuvedelikus on rohkem rasvainete eemaldamiseks mõeldud koostisosasid, mis eemaldavad putukalaipu, õli- ja silikoonijääke lihtsamini.

Registreeru püsikliendiks!

VAID püsikliendid saavad kõikidest Autoeksperdi pakkumistest kõige kiiremini teada.