Kuidas auto interjööri puhtana hoida? Foto: Depositphotos |
Küllap tead omast kogemusest, kui hea on sõita autoga, mis on puhas ja lõhnab hästi. Kuid kuidas hoida oma sõiduki interjööri ilusana, ilma sellele liialt aega ja raha kulutamata? Jagame sinuga viit nippi, kuidas autot justkui möödaminnes puhtana hoida!
Kas kodused majapidamistooted sobivad?
Lihtne oleks haarata kodus leiduvad puhastustooted ja asuda autot puhastama. Kuid kas see ikka on hea mõte? Ehkki esmapilgul võib see nii tunduda, pole majapidamistooted mõeldud siiski auto puhastamiseks.
Esiteks on põhjus selles, et n-ö koduseid tooteid pole testitud temperatuurides, mis on autos. Kodus muutub temperatuur siseruumides üsna vähe võrreldes sellega, kui suures ulatuses võib temperatuur muutuda autos.
Sageli sisaldab massikeemia ka aineid, mis võivad autos kasutatud materjale kahjustada. Näiteks toidupoe kodukeemiariiulitel olevad klaasipuhastusvahendid sisaldavad sageli ammoniaaki, mis võib pikema aja vältel kahjustada auto toonklaasi. Seetõttu on mõistlikum kasutada autoklaaside puhastamiseks näiteks Sonaxi klaasipuhastusvahendit, milles on demineraliseeritud vesi – see puhastab efektiivselt ega kahjusta toonklaasi.
Vähem on rohkem
Ehkki autopoe riiulid on täis kümneid, kui mitte sadu erinevaid puhastustooteid, ei ole sul neid kõiki vaja. Kõige tähtsam on, et toode päriselt toimiks ja oleks võimalikult universaalne – sedasi säästad nii aega kui raha. Järgnevalt toome välja asjad, mida oma auto koduseks sisepuhastuseks vajad.
- Kvaliteetsed mikrofiiberlapid. Mikrofiibril ja mikrofiibril on vahe. Näiteks on olemas peene- ja jämedakoelised. Puhastamiseks sobivad pigem peenikese kiuga lapid, jämedakoelised aga välispinnalt vahajääkide eemaldamiseks.
- Klaasipuhastusvahend ja -lapp. Klaaspindade puhastamiseks sobib hästi näiteks Sonaxi valikus olev Xtreme klaasipuhastusvahend, mis jätab eriti hea tulemuse koos antistaatilise mikrokiudlapiga.
- Universaalne sisepuhastusvahend. Kui otsid kõik ühes lahendust, siis varu autosse Sonaxi Xtreme sisepuhastusvahend. See sobib nii nahk-, plast- kui tekstiilpindadele. Ära unusta, et kui puhastad nahka, siis pead pärast kandma nahkpindadele ka hooldusvahendit. Selleks sobib hästi näiteks see nahahooldusvahend.
- Lõhnahävitaja. Tegemist pole küll puhastusvahendiga, kuid see toode võiks siiski olla igas autos. Lõhnahävitajat võib ka kodus kasutada. See eemaldab ebameeldivad lõhnad nii tekstiililt, näiteks autoistmetelt, kui ka vaipadelt, kardinatelt ja sanitaarruumidest.
- Ekraanide puhastusvahend. Puuteekraanid vajavad erilist hoolt ja tähelepanu. Kõik puhastusvahendid nende peal kasutamiseks ei sobi. Kõige turvalisem on kasutada puhastuslappe, mille sobivus ekraanide puhastamiseks on tootja poolt kinnitatud.
Kiire värskendus
Samamoodi nagu kodustes siseruumides aitab ka auto interjööri hoida ilusana regulaarne väikekoristus. See küll ei asenda põhjalikku sisepuhastust, kuid aitab tulemust kauem hoida. Selleks jagame sinuga kolme nippi:
- Hoia auto prügivaba. Veendu, et auto uksetaskutes poleks prügi ja topsihoidjates tühje (kohvi)topse.
- Käi aeg-ajalt plastpinnad üle. Varu autosse sisepuhastuslappe, et saaksid aeg-ajalt näiteks armatuurlaua, ukseplastikud ja -läved üle käia.
- Regulaarne klaasipuhastus. Kui märkad, et õhtupäike toob esiklaasil välja triipe või vastutulevad autod muudavad klaasi hallikaks, siis tee esimesel võimalusel klaasidele kiire puhastus. Selleks sobivad hästi näiteks need mugavad klaasipuhastuslapid.
Tutvu auto sisepuhastustoodetega lähemalt Autoeksperdi e-poes.