Est Lv
Otsing
SisukaartSitemap
Autojuhile
Paadijuhile
Autoekspert
Autoekspert

 

Uudiste arhiiv

Prind

Mida teada enne suvist autoreisi?

28.06.2016

Suvine automatk kuulub paljude inimeste puhkuseplaanide sekka, kuid selle õnnestumise suurimaid eeldusi on töökorras auto. Autoeksperdi asjatundja Eduard Vahemets annab nõu, mida tuleks teha enne pikema sõidu ettevõtmist.
 


Kaks kuni neli nädalat enne reisi algust

Auto esimese korrasolekukontrolli peaks tegema vähemalt paar nädalat enne reisi algust, sest kui tuleb välja mõni puudus, on sul veel piisavalt aega, et see korda teha. Võta ühel õhtul pool tundi ja kontrolli:

- mootori õlitaset

- jahutusvedeliku taset

- kindalaekast, et auto käsiraamat oleks kaasas (dokumente ei maksa seal muide hoida)

- veendu, et autokindlustus kehtib ja välismaale sõitmise korral on olemas roheline kaart

- rehvimustrit ja -rõhku

- tulede korrasolekut

- kojameeste seisukorda

- varuratast, tungrauda ja veljevõtit või rehvi paranduskomplekti olemasolu.

Kui oled mõnd parandustööd edasi lükanud, siis tee see hiljemalt nüüd ära. Vahel võtab vajaliku varuosa saabumine pisut enam aega ja see võib remonti – ning ka teeleasumist – pidurdada.

Kui tahad olla auto korrasolekus täiesti kindel, siis lase see üle vaadata teeninduses: endal on sul raske kui mitte võimatu veermikku, pidureid ja rihmasid kontrollida. Teele võib jätta purunenud generaatoririhm, rattalaager või lõpuni kulunud pidurid. Kindlasti võiks autoga teeninduses käia siis, kui plaanis on pikem sõit: nt Kesk- või Lõuna-Euroopasse või Skandinaaviasse. Parem karta kui kahetseda! 

Nädal enne reisi algust

Pikema autoreisi jaoks tuleb ka pikemalt valmistuda ja ilmselt oled sa niikuinii nädal varem juba reisilainel. Juhul kui mõni nädal tagasi avastatud puudused on likvideeritud, tuleks nädal enne teha veel järgmist:

- kontrolli uuesti rehvirõhku

- kontrolli aknapesuvedeliku piisavust

- otsi üles või osta selle piirkonna kaart, kuhu minemas oled

- veendu, et GPS-seade oleks komplektne ja selles olemas vajalikud kaardid

- osta autosse igaks juhuks vett ja natuke snäkke ning veendu, et autoapteek on korras 

Päev enne reisi algust

Kui tead, et nüüd kohe on minek, kontrolli auto korrasolekut visuaalselt. Mõistlik on autosse pakkida ka suuremad kotid ja kohvrid – juhul, kui sisse magad, on see mure vähem. Kontrolli veel üle GPS ja kaart ning veendu, et mobiiltelefoni autolaadija oleks kaasas. Samuti auto dokumendid!

Mõistlik on kaasa võtta ka järgmised asjad: mänguasjad laste jaoks, (retsepti)ravimid, päiksekreem, putukatõrjevahend, majutusbroneeringute kinnitused, päikeseprillid, väike õmbluskomplekt, superliim, sularaha, tekid ja padjad.

Juhul, kui pelgad siiski teele jäämist, siis on mugavaim viis liituda Autoekspert Maanteeabi 24 h teenusega. Abi oodates püsi autos. Seal on kõige turvalisem ning autot märgatakse tee ääres palju hõlpsamini kui sind. Märgatavuse tõstmiseks võid auto külge siduda midagi erksavärvilist, auto ümber toimetades kanna helkurvesti.« Tagasi

AS K.G. Knutsson, Saeveski 12, 11214, Tallinn
by HansaNet