Est Lv
Otsing
SisukaartSitemap
Autojuhile
Paadijuhile
Autoekspert
Autoekspert

 

Uudiste arhiiv

Prind

Haamer ja kamm ehk nõuandeid naise tööriistakasti komplekteerimiseks

08.03.2016

Tuginedes naisklientide kogemusele, annab Autoeksperdi tootejuht, Kamasa Tools tööriistadele spetsialiseerunud Eduard Vahemets nõu, mida üks naise tööriistakast sisaldama peaks, et sealt igale olukorrale lahenduse leiaks.
 

 

Pildi riputamine seinale, mööbli kokkupanemine, kruvi keeramine siin või uksehinge õlitamine seal. Need on tööd, millega iga naine kodus hakkama saab.

Tuginedes naisklientide kogemusele, annab Autoeksperdi tootejuht, Kamasa Tools tööriistadele spetsialiseerunud Eduard Vahemets nõu, mida üks naise tööriistakast sisaldama peaks, et sealt igale olukorrale lahenduse leiaks.

Mõõdulint

Kolme kuni viiemeetrine mõõdulint kulub ära igas majapidamises. Kasvõi selleks, et mõõta, kas uus televiisor või kummut planeeritud kohale ära mahub. Pealegi, lastel on mõõdulindist alati palju nalja. Jälgi, et mõõdulindi otsas oleks konks, see teeb elu palju lihtsamaks.

Akutrell koos otsikutega

Koduseks otstarbeks on kõige mõistlikum soetada käepärane akutrell-kruvikeeraja. Kuivõrd trellikomplektis on alati akud ja akulaadija, siis nende pärast pole vaja muretseda. Küll tuleb eraldi osta otsikud. Mõistlik on jälgida, et karbis oleks sobivad otsikud eri suuruses ja erineva peaga kruvide kruvimiseks. Samuti puurid puidu, metalli ja kivi jaoks.

Haamer (ja kamm)

Ükski tööriistakast ei ole täiuslik, kui sealt puudub haamer. Vali selline, mille ühe otsaga saab naelu sisse lüüa ja teisega välja tõmmata. Kuigi klassikalise haamri vars on puidust, siis tegelikult tasub seda vältida. Uued sünteetilised materjalid on märksa vastupidavamad ja vähendavad põrutust. Muide, sõrme pihta löömist aitab vältida naela asetamine kammipiide vahele. Vähemalt esimeste löökide ajaks, kuni nael end seinas ise kinni hoiab. Nii on sõrmed haamrist piisavalt kaugel! 

Mutrivõti

Koduste mutrikeeramiste jaoks ajab enamasti asja ära tellitav võti ehk mutrivõti, mille saab parajaks sättida vastavalt mutri suurusele. Padruniga võtmeid, millega saab keerata süvendis asuvaid mutreid, läheb tarvis sootuks harvem.

Kruvikeerajad

Harilikult piisab natuke väiksemast ja natuke suuremast kruvikeerajast. Üks paar kruvikeerajaid võiks olla soonega peaga kruvide ja teine ristpeaga kruvide tarbeks.

Kahepoolne kleeplint

Väiksemate piltide kinnitamiseks seinale, vaibanurkade fikseerimiseks või mõneks muuks kergemaks kinnitustööks ei ole sageli tarvis haamrit või akutrelli välja võtta. Piisab korralikust kahepoolsest teibist.

Kuuskantvõtmed

Kokkupandavate mööbliesemetega on sobiv kuuskantvõti sageli kaasas, kuid enamasti on see väike ja kipub ära kaduma. Kuuskantvõti on vajalik tööriist mööbli kokkupanemisel, nagide paigaldamisel, jalgrattadetailide pingutamisel jne.

LM40 universaalõli

Kui jalgratta kett kipub krigisema, uksehing kriuksuma, mõni oluline metallist detail roostetama või kuskilt tarvis liimi või vaiku eemaldada, siis universaalõli on just õige vahend!

Mis veel?

Harvem, aga siiski, kuluvad marjaks ka näpitstangid, lood ja murtava teraga nuga. Tange läheb tarvis seal, kus enda jõud üle käi. Loodi selleks, et riiul ikka sirgelt seina saaks ja nuga läheb ikka lõikamiseks tarvis.

Kui nüüd seda nimekirja vaadata, ei erine meeste ja naise tööriistakast ilmselt kuigivõrd palju. Naiste ja meeste erinevus on pigem selles, et naised ostavad tööriistu, mida neil reaalselt vaja läheb. Lisaks vajalikele ostavad mehed ka selliseid, mida võib-olla vaja läheb. Kes ütles, et naistel pole praktilist meelt!

 « Tagasi

AS K.G. Knutsson, Saeveski 12, 11214, Tallinn
by HansaNet