Est Lv
Otsing
SisukaartSitemap
Autojuhile
Paadijuhile
Autoekspert
autoekspertautoekspertautoekspert
Autoekspert
Autoekspert
autoekspertautoekspert
Autoekspert

 
demo.hansanet.ee Kinkekaart
demo.hansanet.ee Akud
demo.hansanet.ee Alkolukk
demo.hansanet.ee Autoistmed Recaro
demo.hansanet.ee Autolambid (pirnid)
demo.hansanet.ee Autokatted
demo.hansanet.ee Automatid Novline
demo.hansanet.ee AutoSock
demo.hansanet.ee Diagnostika
demo.hansanet.ee DPF-tahmafilter
demo.hansanet.ee Eelsoojendus Calix
demo.hansanet.ee Eelsoojendus Webasto
demo.hansanet.ee Elektritarvikud
demo.hansanet.ee Gaasimõõtja
demo.hansanet.ee Haagised
demo.hansanet.ee Lisatuled
demo.hansanet.ee Hoidikud telefonidele ja tahvelarvutitele
demo.hansanet.ee Istmekatted
demo.hansanet.ee Kaitse-ja disainrauad
demo.hansanet.ee Karavan
demo.hansanet.ee Kastikatted
demo.hansanet.ee Kliimaseade
demo.hansanet.ee Kojamehed -klaasipuhastid
demo.hansanet.ee Lasteistmed Recaro
demo.hansanet.ee Maanteeabi 24 h
demo.hansanet.ee Mootoriõlid
demo.hansanet.ee Niiskusekoguja Air Dry
demo.hansanet.ee Parkimiskell
demo.hansanet.ee Piduriklotsid
demo.hansanet.ee Pidurikettad
demo.hansanet.ee Pidurivedelik
demo.hansanet.ee Päevatuled
demo.hansanet.ee Radiaatori tuulekaitsed
demo.hansanet.ee Rasketehnika
demo.hansanet.ee Tagastange laadimiskaitsed
demo.hansanet.ee THULE tooted
demo.hansanet.ee Tööriistad
demo.hansanet.ee Veokonksud Brink

Eelsoojendus Webasto

Prind

Webasto autonoomne eelsoojendussüsteem teeb auto salongi ja mootori soojaks juba enne sõidu algust, kasutades selleks auto enda kütusepaagist võetavat kütust ja autoakut.

Loomulikult saab eelsoojendit kasutada sõidu ajal, kui auto mootor ei anna piisavalt soojusenergiat. Lisaväärtus on eelsoojendil ka suvel, kui see on võimalik ümber lülitada ventilatsioonirezhiimile.

 

Auto eelsoojendi kasutamise eelised

  • Eelsoojendatud autosse istumine pakub autosõidule ilmselgelt mugavama alguse ning vähendab ka ohtu tervisele. Kui autoklaasid on lumest ja jääst vabad ning ei ole udused, on ka auto juhtimine ohutum.
  • Eelsoojendatud mootor kulub käivitusmomendil tunduvalt vähem, kasutab vähem kütust ja eraldab vähem kahjulikke heitgaase. Kui paigaldate eelsoojendi, säästate mootorit, keskkonda ja loomulikult enda tervist.

Autonoomse soojendi tööpõhimõte

Auto eelsoojendi sarnaneb oma tööpõhimõttelt elamutes kasutatavate vedelküttel töötavate kesküttesüsteemidega. Autos kasutatava soojendi konstruktsioon peab olema vastupidav suurele vibratsioonile ja temperatuurikõikumistele. Soojendi tööks vajalik kütus võetakse auto enda küttesüsteemist, käivitusvoolu saadakse auto akult.

Eelsoojendi aktiveerib auto enda kütte- ja ventilatsioonisüsteemi salongi kütmiseks, kui temperatuur auto jahutusvedeliku süsteemis on tõusnud 30 ºC -ni. Peale selle soojendab süsteem ka auto mootori umbes 73ºC -ni. 

Pärast soojendi käivitumist toimub kogu kütteprotsess täiesti automaatselt. Soojendi lülitub olenevalt soojuse vajadusest ringi täisvõimsuse, osalise võimsuse ja väljalülitatud asendi vahel. Kütusekulu on keskmiselt 0,3 - 0,67 liitrit tunnis sõltuvalt soojendi võimsusest ja soojuse vajadusest. 

Töötamise aeg

Tänu auto eelsoojendi suurele võimsusele (4,2 või 5,2 kW ) piisab soojendi tööajast 25-30 minutit. Arvestage, et auto aku on see, mis seab piirangu eelsoojendi töötamise ajale. Kõige suurem voolu tarbija eelsoojendi töötades on auto enda salongiventilaator, seepärast ärge seadke puhuri kiirust liiga suureks. 

Välistemperatuur

Auto eelsoojendi töötamise aega mõjutab nii talvel kui suvel välistemperatuur. Ekstreemsetes temperatuuritingimustes (-20ºC ja alla selle) saab aku tugeva koormuse. Sellistes tingimustes võib soojendi töötamise aega vähendada 10-15minutini ja seejärel jätta soojendi sõidu ajaks sisselülitatuks, kuni auto mootor saavutab normaalse töötemperatuuri. 

Juhtseadmed

Sobiva soojendusaja saab valida taimeri, puldiga või telefoniga. Uusim lahendus Thermo Call võimaldab Webasto soojendi juhtimist mobiiltelefoni abil (sissehelistamine või SMS). I-Phone'i ja Androidide jaoks on mugavaks kasutamiseks olemas app. Lisaks saab teavet temperatuuri kohta, võimaldab ühendada auto alarmisüsteemiga (häire puhul SMS telefonile). 

Nõuanded soojendi käivitamiseks vahetult enne ärasõitu

Isegi siis, kui auto eelsoojendi ei ole enne väljasõitu töötanud, võib selle käivitada kohe pärast auto mootori käivitamist. Eelsoojendi kiirendab tunduvalt mootori optimaalse temperatuuri saavutamise aega. Laske soojendil sõidu ajal töötada, kuni saavutatakse automootori normaalne töötemperatuur. 

Paigalda Webasto!

Küsi oma autole personaalset pakkumist!


AS K.G. Knutsson, Saeveski 12, 11214, Tallinn
by HansaNet